Çin Seddi izle Tek Parça Full HD 2016
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.9 IMDB Puanı 22 Yorum 880 Görüntülenme

Çin Seddi izle Tek Parça Full HD 2016

(2016)

Yönetmen:

Yimou Zhang

Oyuncular:

Matt Damon , Willem Dafoe , Andy Lau , Eddie Peng , Pedro Pascal
The Great Wall, yani bildiğimiz Çin Seddi aksiyon, gizem, tarih ve bilim kurgu türünde olan cins bir film. Baya cins bir film dedim çünkü bizim bilindik Çin seddinin hikayesi ile alakası yok ünlü tarih bilginlerine ve tarih kitaplarına bakarsak bu büyük duvarın Türklerin ani akıncı baskınlarından korunma amacıyla yapıldığını öğreniyoruz tabi o zamanlar şimdi ki gibi değil milletimiz şimdi ki gibi değil derken henüz soyumuz sağlam Cengiz Hanın bir sözü vardı eğer Türkler kendi ırklarından başka biriyle evlenmeseydi giriştikleri her savaşı kazanırdı diye. Şu ara internette de dolaşıyor mesela ortadaki bir seksen yanındaki kazak Türkü diye işte tam olarak anlatmak istediğim o sizlere. Orta Asya da bulunan milletimiz o zamanlar büyük imparatorluklar kuruyordu genelde batıya doğru değil de doğuya ilerliyorlardı o zamanlar herkes tarımla uğraştığı için doğu da yani Çin de büyük verimli araziler mevcuttu.


Çin Seddi 2016

Kim bilir tarihte Türkler ve Çinliler arasında olmuş kaç tane savaş bilinmemekte ama Çinliler çok çekmiş olmalı bu savaşlardan yoksa yapımı yüzlerce yıl sürmüş ve binlerce kilometre olan bir duvarı neden yapsınlar ki. Çin Seddi full izle bizim devlet adamları savaşlarda her zaman zeki oluyor askerlerimiz de öyle. Ama nedense konu kadınlara gelince aptallaşıyor tarihte en başarılı sayılan imparator ve komutanlar genel de yabancı kadınlarla evlenmiş bunlar savaş konusunda o kadar zekiler ki karşı tarafın sayısı 5 kat fazla olmasına rağmen onları alt edebilecek taktikler geliştirmişler. Ama bir türlü doğru eş seçememiş bu yöneticiler, bir devleti yıkmak oldukça zordur ya savaşta ordusunu darmadağın edip savunmasız kalınca yıkacaksın yada böl ve yönet taktiğini kullanacaksın böylece halkı kitleler haline getirip yok edebilirsin.

Çin Seddi izle

Çin Seddi 2016 Ordusunu yok etmek çok zor ve çok zahmetli günümüzde imkansıza yakın ama o zamanlar değildi bir meydanda karşılaşan milyonlarca kişi birbirlerine saldırıyordu bizim komutanlar ve 2 metreden uzun olan elit askerlerimiz taktikler kullanarak çoğunlukla kazanıyorlardı savaşı hilal taktiğini duymayan yoktur sanırım herhalde aranızda hangimiz sosyal bilgiler dersinde hevesli hevesli dinlemedik ki ders öğretmenimizi benim aşırı ilgimi çekiyordu tarih ve hala da öyle. Savaşta önden bir birlik gidip düşmanı kışkırtıp geri kaçıyordu böylece kümelenen düşman bizimkilerin üstüne geliyordu, bizimkiler geri çekiliyordu ama onlar bunun korkudan olduğunu sanıyordu, ardından birliklerimiz kenarlardan düşmanı sararak bir çember içine alıyorlardı.

Adamlar çok sağlamdı ama şimdi yapmamız zor. Tabi bu kadar güçlü orduya sahip bir milleti savaşla yıkılmaz bu yüzden de Çinliler farklı yol izlemişlerdi genellikle kendi imparatorlarının kızlarını Türk beylerine verip ateşkes ilan ediyorlardı bizimkilerde kabul ediyordu kim bilir kaç komutan o Çinli prensesler tarafından zehirlenerek öldürüldü. Anlattıklarım ve tarihi kanıtlarda Çin Seddinin Türklerin korkusuna yapıldığı gibi bir gerçek çıkıyor karşımıza ama filmde bu kabul edilmemiş, sindirememişler, bu büyük duvarın mitolojik yaratıklardan korunmak için yapıldığı anlatılıyor filmde konusu da bu fazla bir şey yok ama efektler falan sağlam yani adamlar konularının hakkını sağlam vermişler. Film genel olarak böyle, Hdfilmkablosu.com iyi seyirler diler.

Büyük Felaket izle


Her şeyden önce, bu film doğru bir çok şey yapar. Kostüm tasarımları harika, set tasarımları çok ikna edicidir ve CGI, keskin olmasa da film yapımında modern standartlara kadar gelmektedir. Müzik puanı daha iyi olabilirdi ama belki besteci bir Çin seyircisi aklına geldi.

Oyunculuk herhangi bir Oscar kazanmaz, ancak bazı gerçek duygusallık ve bağlanma anlarını görürüz, inanırız ya inanmaz, ancak iyi bir gerilim kaynağı olan bir veya iki sahne vardır. Dahası, Jing Tian güzel bir gülümsemeye sahip ve üniforma içinde gerçekten güzel görünüyor. Bu benim kendi kendine has standartım olabilir, ancak çekici bir kadın öncüsü kesinlikle “pozitiflere” katkıda bulunuyor.

O zaman övgü dolu olan bu filmde neden gerçekten harika bir film olmanın yetmiyor? Özetimde, çok fazla plot cihazı ile aşırı yüklenildiğini gösteriyor. Bu bir kahraman / Doğu, Çin sembolizmi ile dolu, çok zayıf, antiklimatik ve acele çerez kesici biten Batı / canavar / aksiyon / masal ihanet ve kurtuluş / romantizm / fantezi filmi ile buluşuyor. Dinleyiciler, karakterlere duygusal olarak yatırım yapacak kadar zaman bulamamıştı. Senaryo çalışıyor ancak hepsini yapmak için yeterli zaman yok ve sonunda film arsa öğelerini ve karakterleri keşfetmek için çok az kalıyor.

Bununla birlikte, kötü bir film değil ve kesinlikle filmi izlemeden hikayeye giren insanların herhangi birini hak edecek kadar iddialı değil. Eğlendi ama gerçekten awestruck değildi.

Bir önceki yazımız olan Yenilmez 4 Full HD izle Boyka Undisputed IV başlıklı makalemizde Boyka: Undisputed IV filmi izle, Boyka: Undisputed IV full izle ve Boyka: Undisputed IV izle hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Resimler
  • Resimler

    "Çin Seddi izle Tek Parça Full HD 2016" filmine ait 4 adet görsel bulundu.

    Yorumlar (22)

    Site Yazarı Google +: Tauf Ğadaçka